Градоначалникот Илијев на симпозиум во Виена за “Одржлив урбан развој во Југоисточна Европа“

28.02.2018 Градоначалникот на Општина Кочани, Николчо Илијев учествува на симпозиумот на тема „Одржлив урбан развој во Југоисточна Европа“ што се одржува во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на НУБ „Св.Климент Охридски“ во Скопје, на 02 март на свечен начин беше отворен Координативниот центар за културна соработка меѓу НР Кина и земјите од ...
| | веќе видена | слични

Општина Струмица ја започна третата фаза од Програмата за урбани партнерства на Светска банка со учество на градоначалникот Коста Јаневски на дводневниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Јакнење и збогатување на културната соработка помеѓу 16 држави од Централна и Источна Европа и НР Кина (Иницијатива 16+1) ќе биде улогата на Координативниот ...
| | веќе видена | слични

На отворањето ќе се обратат кинеската амбасадорка Јин Лиџиан и министерот за култура на Република Македонија, Роберт Алаѓозовски. Се очекува на отворањето на ...
| | веќе видена | слични

„Одржлив урбан развој во Југоисточна Европа“ беше темата на дводневниот симпозиум на градоначалници, што се одржа во Виена (Австрија) на 26 и на 27 февруари, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 162 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 200 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 363 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 75 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот Илијев на симпозиум во Виена за “Одржлив урбан развој во Југоисточна Европа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: