6 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска изјави дека ќе ги информира Кина и САД за резултатите од самитот со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Дури и ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денес изјавил дека разговорот во четири очи со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун во Владивосток бил темелен. Како што ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во четвртокот по средбата со севернокорејскиот челник Ким Џон-ун изјави дека меѓународната заедница на Пјонгајнг би требала ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северна Кореја денеска се закани со „соодветен одговор“, три дена откако Јужна Кореја и САД почнаа двонеделни заеднички вежби на нивните воени воздухопловства. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пјонгјанг се закани со „соодветен одговор” три дена откако Јужна Кореја и САД започнаа двонеделна заедничка воздушна вежба.Јужнокорејскиот „подмукол чин во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Путин - Ким

Од:
До кого (е-маил):
Порака: