Ким Кардашијан: Пријателството е клуч за нашата љубов

Ким Кардашијан лудо се заљубила во раперот Канје Вест, а сега и открила кој е клучот за нивната љубов – пријателството. Ние знаеем што значиме еден на друг, не не интересираат трачеви и гласини. Имавме длабок пријателски однос и тоа е добар почеток за секоја љубов, изјавила Ким која планира да сними уште едно реално шоу со новото момче.
| | веќе видена | слични

Кардашиан, која моментално е во врска со раперот Кени Вест, со јавноста ги сподели своите мисли за љубовта и можноста за трет брак. Таа призна дека иако верува во можноста за своја венчавка од соништата, таа и Вест својата врска ја градат чекор по чекор. - Секогаш сум била личност која брзо се вљубува. Со секое момче било истото. Венчавка секогаш планирам во својата глава. Тоа ме научи да не брзам. секогаш верував во љубовта. Никогаш не сум имала среќа со тоа, но се уште верувам во тоа, изјави Кардашиан. Таа неодамна истакна дека воопшто не размислува за венчавка со Вест и дека сака да зборува за својата врска за да ги избегне критиките на јавноста. Нејзиниот поранешен сопруг тврди дека Кардашиан го изневерувала со Вест за време на нивниот 72-дневен брак.
| | веќе видена | слични

Покрај по реалното шоу, Ким е позната по кратките бракови. Сепак, изгледа дека конечно си ја пронашла среќата. Ким Кардашијанне се откажува од љубовта, а изгледа и дека наишла на својот идеален партнер. Ким ја краси насловната страна на магазинот InStyle, а во интервјуто ја открила и тајната за добриот однос со раперот Кание Вест. Тврди дека клучот на нивниот однос е во пријателството. “Ние знаеме дека си значиме еден на друг. Бевме со години добри пријатели и започнавме така”, изјавила Ким. Каде и да се појави, Ким привлекува внимание. Особено тешко и прифатила периодот откако објавила дека се разведува по 72 дена во брак со кошаркарот Крис Хамфрис. “Секој би сакал да продолжи со својот живот и да научи нешто од сопствените грешки”, изјавила познатата реалити ѕвезда. “Отсекогаш брзо се заљубував. Со секој свој дечко планирам венчавка во својата глава. Тешко ми е да одам полека. Верувам во љубов. Не секогаш бев среќна во неа, но сеуште верувам”, додава таа. Ким не сокрива дека сака да биде мајка. “Сакам да ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Зоран Заев и неговата влада за да ја сокријат неспособноста сега се правдаат со лажни соопштенија.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ниту знаел, ...
сите 148 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 67 | | | веќе видена

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 72 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким Кардашијан: Пријателството е клуч за нашата љубов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: