Русија: Одлуката на Северна Кореја не е доволна, потребни се возвратни мерки од САД


3 копии

САД требa да преземат возвратни мерки откако Северна Кореја ги запре нуклеарните и ракетните тестирања , смета шефот на меѓународниот комитет на Русија, ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја наредниот месец ќе го затвори својот полигон за ракетни и нуклеарни тестови, објавија од канцеларијата на претседателот на Јужна Кореја. Тоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг – ун предложил затворање на полигоните за нуклеарни тестирања во мај, соопштија јужнокорејските власти. Ваквата одлука следи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг – ун изјави за време на самитот со претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае – ин дека ќе го затвори теренот за нуклеарни проби ...
| | веќе видена | слични

Севрнокорејскиот челник Ким Џонг-ун понуди во мај да го затвори полигонот за нуклеарни проби и повика американски експерти, објави официјален Сеул во неделата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Прв пат после 1953 година севернокорејски лидер Ким Јонг-ун ја помина воената линија и зачекори на Јужна Кореја. Иако Ким Јонг-ун се согласи да седне на иста ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп после разговорите со јужнокорејскиот претседател, Муџ Џае-Ин кажа дека има припреми за негов состанок со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неотповиклива оставка најави директорот на затворот во Шутка, Ѓоко Котевски по физичкиот напад на поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, еден ...
сите 382 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 166 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 84 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 100 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: Одлуката на Северна Кореја не е доволна, потребни се возвратни мерки од САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: