Трамп сепак ќе се сретне со Ким Јонг Ун


2 копии

Поранешната НБА ѕвезда Денис Родман објави на Твитер дека заминува во Сингапур за да улествува на историскиот самит. Екстравагантниот Родман , кој на неколку ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека на состанокот , кој го нарече ,,мировна мисија “ се ќе биде познато по првата минута. ,, Мислам дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
4 копии

Севернокорејскиот војник Ли Чеол не може да се сети колку пати бил принуден да се собере со останатите војници на стрелиштето крај Пјонгјанг и да гледа како ...
| | веќе видена | слични

Кина нема да има столче на преговарачката маса на самитот меѓу претседателите на САД и Северна Кореја, но американските службеници тврдат дека мора да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 195 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 252 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека еден дел од познавачите на состојбите смета дека премногу значење ѝ се дава на целата ситуација, со бегството на поранешниот премиер и се занемаруваат ...
сите 124 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 175 | | | веќе видена

Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат тоа. Економските политики даваат резултат. Просечната плата во месец септември ...
сите 207 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп сепак ќе се сретне со Ким Јонг Ун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: