Кијану Ривс ги овековечи отпечатоците од своите дланки и нозе


Приземен и хуман, „приватен“, а толку пријатен – холивудскиот актер Кијану Ривс со својот карактер, човечност и нормална непосредност во секојдневниот живот, ...
| | веќе видена | слични

Холивудскиот актер Кијану Ривс во „Шоуто со Елен“ и признал на водителката дека се заљубил во Сандра Булок за време на снимањето на филмот „Брзина“. Филмот ...
| | веќе видена | слични

Хали Бери „пукала“ од сексапил на премиерата на филмот "Jonh Wick 3" во Њујорк. Во Њујорк била одржана премиерата на филмот "Jonh Wick 3", а на црвениот тепих ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 244 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 195 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кијану Ривс ги овековечи отпечатоците од своите дланки и нозе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: