Кифлички од три состојки – Меки се со денови

Направете вкусни пржени лепчиња со кашкавал и кисело млеко. 4 кришки леб 1 јајце 2 лажички маргарин 1 шолја рендан кашкавал 4 лажици кисело млеко Се ренда ...
| | веќе видена | слични

Направете вкусно јадење со модри патлиџани, поховани но без стоење на нозе, туку во рерна. 2 модри патлиџани 1 лажиче лук во прав, малку сол и бибер 10 лажица ...
| | веќе видена | слични

Направете си го сами дома најмоќниот чај кој помага за многу состојби. Одличен е за заштита од чиреви, заштита од мозочен и срцев удар, топи и масни наслаги. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кифлички од три состојки – Меки се со денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: