КФСМ потврди: Клубовите и кошаркарите се договорија

Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) објави дека е постигнат договор за решавање на нсогласувањата помеѓу клубовите и здружението на професионални ...
| | веќе видена | слични

Здружението на кошаркари и прволигашите успеаја да најдат компромис со кој и двете страни се задоволни, со што се избегна најавеното барање на претставниците ...
| | веќе видена | слични

На повидок е решение на кризата во мак-баскетот откако денешниот нов состанок меѓу клубовите и Здружението на кошаркари донесе и конкретен предлог. Истиот беше ...
| | веќе видена | слични

Раководството на кошаркарската федерација на Македонија предводено од претседателот Перо Антиќ денеска одржа состанок со претставници на прволигашите. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот Артан Груби во име на ДУИ побара наследникот на Катица Јанева како шеф на Специјалното јавно обвинителство да биде веднаш одбран од Советот на јавни ...
сите 163 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 141 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 393 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КФСМ потврди: Клубовите и кошаркарите се договорија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: