Кербер повторно на врвот, Федерер на шестото место на АТП-листата


Најквалитетната македонска тенисерка, Лина Ѓорческа направи мал исчекор на најновата ВТА ранг листа. Таа не мрда од 138 позиција кога е во прашање рангирањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
3 копии

Русинката Елена Веснина е победничка на силниот тениски турнир од категоријата Премиер во Индијан Велс. По голема борба во финалето што траеше речиси три часа, ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер во машка конкуренција и Елена Веснина во женска триумфираа на турнирот од мастерс серијата кој се одржа во Индијан Велс. Најтрофејниот тенисер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кербер повторно на врвот, Федерер на шестото место на АТП-листата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: