Кејти Холмс закана за сциентолозите

Сепак не се работи за параноја. Фотографите кои овие денови ја следат актерката изјавиле дека околу нејзиниот стан во Њујорк виделе мистериозни луѓе и возила кои ја следат секаде, поточно бел Кадилак и црн Мерцедес. Сепак времето ќе покаже дали се работи само за новинари, тајни агенти или комбинација на телохранители и класично медиумско преовеличување.
| | веќе видена | слични

Младата глумица после пет години брак одлучи да се разведе и да започне нов живот. Околу Том и Кејти моментално се крена многу прашина, што невозможно е да не се види некоја новост во врска со нивниот развод... Близок извор на младата глумица за порталот TMZ oткрил дека таа е целосно во страв затоа што смета дека сциентолозите го следат секој нејзин чекор. Особено кога е во Њујорк. Фотографите кои често ја форографираат ги потврдиле нејзините изјави и откриле дека покрај неа често се појавуваат сомнителни ликови, а најчесто ја следат во бел Кадилак или црн Мерцедес. Холмс најави дека ќе се бори за старателство над 6-годишната Сури а доколку се докаже дека сциентолозите и понатаму ја следат, тоа би можело да ги зголеми шансите да ја добие ќерката на судот.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 136 | | | веќе видена

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, денеска ги посети и граѓаните на Лабуништа.„Се радувам што ве ...
сите 322 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 138 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 175 | | | веќе видена

Во Битола нема ниту еден случај на морбили. Исто така нема ниту во Могила, Новаци, Ресен и Демир Хисар. 40 случаи има во Кичево. Епидемија од морбили е ...
сите 322 | | | веќе видена

Тое беше пораката на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва на отворената трибина во Гевгелија. – Првите благодети што ги ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кејти Холмс закана за сциентолозите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: