Кејт Винслет: “не сакам да го поминам животот РАЗМИСЛУВАЈЌИ за својата фигура”

2 копии

Оскаровката Кејт Винслет изјави дека за неа во животот постојат поголеми приоритети од нејзината килажа - најважно и е да биде здрава, а не да има рамен стомак.”Не сакам да го поминувам времето размислувај ќи за својата фигура и за големината на мојот задник” – рече актерката. Нејзин врвен приоритет е да поминува повеќе време со своите деца. Актерката која минатиот декември се омажи за Нед Рокенрол го очекува своето трето дете.
| | веќе видена | слични

-Не сакам животот да го поминам во размислување колкав е мојот задник, изјави Кејт , додавајќи дека никогаш немала желба да биде слаба . Убавата Кејт до крајот на годината ќе го роди своето трето дете. Холувудската ѕвезда потоа истакна дека нејзиниот сопруг Нед Рокенрол имал големо разбирање за нејзиниот изразен апетит во ноќните часови. -Тој е навикнат на тоа. Никогаш не ми приговара , бидејќи знае дека без благо јас би полудела, рече во шега Кејт Винслет.
| | веќе видена | слични

Кралскиот пар Кејт Мидлтон и принцот Вилијам толку уживаат во улогата на родители, што веќе посакуваат второ дете.Освен тоа, со раѓањето на второ дете уште повеќе би се зајакнала британската монархија…Кејт и Вилијам станаа родители за прв пат во јули оваа година.Беше тоа едно од најисчекуваните породувања на светот, а изгледа дека славниот пар планира и кралско бебе број 2.Оваа недела тие се преселиле во својата палата Кенсингтон која веќе е преуредена со две детски соби, една за првородниот син Џорџ, а друга за новата принова.Извор близок до кралското семејство за Us Weekly открил дека Кејт би сакала да остане бремена до Божиќ.„Кејт и Вил сакаат братче или сестричка за Џорџ. Ќе бидат многу возбудени ако Кејт остане бремена до крајот на годината“, вели истиот извор.
| | веќе видена | слични

Кејт и Вилијам оваа недела се преселиле во Кенсингтонската палата која е адаптирана на нивните потреби, а интересно е што таму се подготвени дури две детски соби. US weekly пренесува изјава од извор близок до двојката кој тврди дека Кејт би сакала до Божиќ повторно да забремени. „И двајцата сакаат брат или сестра за малиот Џорџ, а би биле пресреќни ако Кејт остане трудна до крајот на годината“, навел изворот.
| | веќе видена | слични

Кејт Мидлтон наводно веќе се подготвува за второ дете. Британската убавица и нејзиниот сопруг принцот Вилијам на годинава го дочекаа своето прво дете, бебето Џорџ.Според британските таблоиди, станот на двојката во Кенсингтон палас била приспособена да има две одделни детски соби.„Едната детска соба може да стане соба за играње кога тој ќе порасне“, изјавил извор од палатата. „Тие многу би сакале повторно да забременат до крајот на годинава. Тие сакаат брат или сестра за Џорџ“.Во неодамнешни извештаи се тврди дека Кејт храбро се бори со постпородилна депресија по раѓањето на нејзиниот син.„Кејт минува низ пекол, но нејзиниот сопруг и семејството ѝ помагаат на сите можни начини“.
| | веќе видена | слични

Иако се зборува дека страда од постпородилна депресија, Кејт Мидлтон се подготвува за второ дете. Британската убавица и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, ова лето го добија своето прво дете, принцот Џорџ, но како што пишува интернет страницата „Шоубизспај“ во станот во палатата Кенсингтон веќе направиле две детски соби. - Тие би сакале до крајот на годината Кејт повторно да забремени, сакаат Џорџ да има брат или сестра – вели извор од палатата.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 147 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Научниците анализирале низа смртни случаи како рак, срцеви болести, белодробни заболувања и дијабетес во 180 земји со цел да ја пресметаат веројатноста ...
сите 8 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кејт Винслет: “не сакам да го поминам животот РАЗМИСЛУВАЈЌИ за својата фигура”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: