Скромната Војвотка Кејт, исти чизми носи 13 години (фото)

Кејт Миделтон често знае да изненади со својот избор на модни дидатоци. Иако нејзиниот статус и овозможува да ги поседува најскапите парчиња облека, убавата војводкат често знае да облече ист фустан неколку пати, а овојпат облече чизми, кои се стари 13 години. Кејт Миделтон често знае да изненади со својот избор на модни дидатоци. Иако нејзиниот статус и овозможува да ги поседува најскапите парчиња облека, убавата војводкат често знае да облече ист фустан неколку пати, а овојпат облече чизми, кои се стари 13 години.Кејт е бремена но и во секојдневка комбинација таа умее да изгледа убаво и модерно.Се работи за чизми кои 530 евра, кои Кејт ги носела во 2004 година. Со оглед дека оттогаш поминаа 13 години, а таа повторно одлучи да ги облече, сигурни сме дека овие чизми се нејзино омилено „парче“ и чува посебно место за нив во нејзиниот плакар.
| | веќе видена | слични

Бремената Војвотка од Кембриџ со принцот Вилијам присуствуваше на “Children’s Global Media Summit” во Mанчестер. Може да се примети дека нејзинототрудничкото стомаче веќе почна да се забележува. За оваа пригода Кејт облече црно-бел капут од “L.K. Bennett”, кој не можеше да го сокрие нејзиното трудничко стомаче. На “Children’s Global Media Summit”, заедно со принцот Вилијам се поздравуваа и дружеа со низата возбудени дечиња на самитот. Погледнете ги фотографиите на кои и во третата бременост изгледа прекрасно.
| | веќе видена | слични

Откако стана членка на кралското семејство, за Кејт Мидолтон (35) почнаа да вредат строгите правила на облекување. Сè досега се појавуваше во здолништа и фустани кои главно ги покриваа колената, но се чини дека не можела да му одолее на црвениот мини фустан. Војвотката од Кембриџ е стилски пример на многу Британки, а нејзиното влијание ги преминува границите и на Обединетото Кралство. Откако некој капут, фустан или чанта ќе ги облече Кејт, во рок од неколку часа се распродадени во продавниците. Сега Кејт, која е бремена со третото дете, го облекла волнениот мини фустан, со карнери на ракавите, кој го носи потписот на британската модна марка „Гоут“.
| | веќе видена | слични

Откако стана членка на кралското семејство, Кејт Мидолтон (35) се појавуваше во здолништа и фустани кои главно ги покриваа колената. Сепак, војвотката од Кембриџ изненади со црвениот фустан. Таа е стилски пример на многу Британки, а нејзиното влијание ги преминува границите и на Обединетото Кралство. Што и да облече Кејт, истото за два часа се распродава во продавниците. Кејт е е бремена со третото дете, а волнениот мини фустан, со карнери на ракавите, е со потписот на британската модна марка „Гоут“.
| | веќе видена | слични

 На самитот во Манчестер, Војвотката од Кембриџ блесна во црвен фустан и црно-бел капут. Трудничкото стомаче на Кејт Мидлтон конечно се забележува. Бремената Војвотка од Кембриџ со принцот Вилијам присуствуваше на Children’s Global Media Summit во Манчестер. За оваа пригода таа облече црно-бел капут од 583 евра од L.K. Bennett, кој не можеше да го сокрие нејзиното трудничко стомаче. Кејт блеска во третата бременост и ова е едно од нејзините први појавувања кога стомачето ѝ се познава. Во еден миг таа ја постави и раката на стомакот. Со принцот Вилијам се поздравуваа и дружеа со низата возбудени дечиња на самитот. Црвениот фустан можеби го сокри нејзиното стомаче, но струкираниот капут не успеа во тоа:
| | веќе видена | слични

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, е меѓу најсаканите членови на кралското семејство. Таа секогаш изгледа совршено, нејзиниот стил го копираат многу жени, а бројни се и оние што сакаат да имаат фризура или шминка како нејзината. Сепак, Кејт не изгледала секогаш вака. Неодамна во јавноста се појавија фотографии од нејзината младост на коишто се гледа како се забавува со своето друштво, но и каква е кога е пијана. Овие фотографии кралското семејство со години се обидува да ги скрие, но во јавноста често се појавува нешто ново.
| | веќе видена | слични

 Кејт Мидлтон и принцезата Дијана имаат многу заеднички работи. Тие за миг ги освоија симпатиите на народот штом станаа дел од кралското семејство, но имаат и сличен моден вкус. Кејт Мидлтон повторно блескаше со омилената тијара на принцезата Дијана на главата при пристигнувањето на Годишниот дипломатски прием кај кралицата во Бакингемската палата. Фотографите ја уловија со принцот Вилијам при излегување од Кенсингтонската палата. Војвотката од Кембриџ ретко се појавува со тијара на главата, но навистина го обожава парчето до Дијана. Таа ја искомбинира тијарата со обетки и ѓердан со дијаманти. На истиот настан минатата година Кејт ја носеше истата тијара, која во минатото ѝ беше препознатлив знак на принцезата Дијана. Инаку тијарата Дијана ја доби како свадбен подарок од кралицата Елизабета во 1981 година. Кејт со тијарата се појави и на годишниот настан на оддавање чест на британската дипломатска заедница, каде ја искомбинира со црвен фустан. Кејт дефинитивно го обожава стилот на Дијана, бидејќи неодамна ...
| | веќе видена | слични

Вистинско изненадување е кога војовдката носи круна, а тоа го прави за специјални прилики.Така беше и синоќа кога Кејт Мидлтон се појави на кралската вечера во Бакингамската палата, која е во организација на кралицата Елизабета.Војводката за ова појавување се одлучи за бел фустан со бисери и круната на принцезата Дајана која исто така имаше бисери како детали.Ова не е прв пат Кејт да носи парче накит од покојната принцеза и на тој начин да и оддаде почит.
| | веќе видена | слични

 Од Мерилин Монро моменти до обиди на модната писта, интересни фотографии од Кејт Мидлтон. Кејт Мидлтон за себе направи слика на идеална принцеза. Начинот на кој се однесува и манирите ја претворија во еден од најугледните членови на кралското семејство. Но, некогаш таа била само обичен „смртник“, како сите нас, и живеела под полна пареа. Од пијани моменти до работа како модел, од луди забави до чудни фаци, погледнете ги овие фотографии на Кејт Мидлотн. Веруваме дека угледната принцеза не би сакала никогаш да ги видите:
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

После по*но скандалот кој го тресе цел регион, бракот на Карлеуша и Тошиќ сериозно е занишан.Душко Тошиќ неодамна и поставил ултиматум на ЈК ако сака да остане ...
сите 215 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скромната Војвотка Кејт, исти чизми носи 13 години (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: