МНОГУ МОДА ВО „ПЕДЕСЕТ НИЈАСНИ ПОТЕМНО“: Сребрениот фустан на Анастасија влегува во историјата на најдобри филмски фустани?(ФОТО)


Креацијата на дизајнерката Моник Лулер предизвика симпатична бура на социјалните мрежи, нема кој не воздивна пред оваа елеганција од сребрен сатен, не случајно со преклопени прерамки во јазол на грбот Кога ќе речеме филмски фустани, прво на памет ни доаѓа белиот фустан на Мерилин Монро во „Седум години верност" (The Seven Year Itch), потоа малиот црн фустан на Одри Хепберн во „Појадок кај Тифани“ и секако од поново време црвениот елегантен фустан на Џулија Робертс во филмот „Убава жена“. Се чини новиот блокбастер на Џејмс Фолеј, „Педесет нијанси потемно“, ја зголеми низата на запаметени филмски фустани со впечатливиот сребрен фустан на Анастасија Стил на балот под маски. A sketch of the gown Monique Lhuillier designed for “Fifty Shades Darker.”
| | веќе видена | слични

Сопругата на британскиот принц Вилијам на најзначајниот општествен настан на годината во Британија, коњичката трка „Ројал Аскот“ се појави во бел фустан со чипка и веднаш го привлече вниманието на сите присутни. Романтичниот фустан со чипка ја оцртуваше силуетата на убавата војвотка, што секако може да се каже дека е нешто многу храбро за една членка на кралското семејство. 35- годишната Кејт досега многупати покажа дека е кралица на стилот и да не греши кога е во прашање изборот на гардеробата. 
| | веќе видена | слични
3 копии

Психијатрите дадоа одговор на ова прашањеДневни Аваз – СараевоКога сте во недоумица, носете црвено, вели познатиот американски дизајнер Бил Блас.Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ токму оваа боја често ја избира за формални пригоди, како говорот во Обединетите нации или собирот на членките на НАТО во Брисел, кога во чипкан црвен фустан се сликаше и со претседателот на САД, Доналд Трамп.Истражувањата покажаа дека црвената е најдоминантна и најтемпераментна боја од спектарот на боите. Таа кај луѓето предизвикува нај интензивни реакции и го забрзува дишењето и работата на срцето. Црвената поттикнува глад, страст и агресија.Со изборот на црвена вратоврска политичарите на гласачите сакаат да им порачаат дека се одлучни, храбри и моќни. За црвена вратоврска не треба посебна храброст, но да се облече некој во црвено од глава до петици како претседателката на Хрватска, веројатно не би можела секоја жена.– Таа знае дека на тој начин ќе се истакне и очигледно тоа не и пречи. Тоа е став – Нека ме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога сте во недоумица, носете црвено, вели познатиот американски дизајнер Бил Блас. Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ токму оваа боја често ја избира за формални пригоди, како говорот во Обединетите нации или собирот на членките на НАТО во Брисел, кога во чипкан црвен фустан се сликаше и со претседателот на САД, Доналд Трамп.Но и сите нејзини други средби со претседатели и државници се проследени со црвена боја на фустаните, или се работи за среќен црвен фустан, бидејќи на фотографиите личи како да се работи за еден ист фустан. Истражувањата покажаа дека црвената е најдоминантна и најтемпераментна боја од спектарот на боите. Таа кај луѓето предизвикува нај интензивни реакции и го забрзува дишењето и работата на срцето. Црвената поттикнува глад, страст и агресија. Со изборот на црвена вратоврска политичарите на гласачите сакаат да им порачаат дека се одлучни, храбри и моќни. За црвена вратоврска не треба посебна храброст, но да се облече некој во црвено од глава до петици како ...
| | веќе видена | слични

Прославите за 91-от роденден на кралицата Елизабета Втора започнаа, а од кралското семејство како секоја година така и оваа, Кејт Мидлтон е во центарот на вниманието.Војводката со своите елегантни појавувања ги остава сите без зборови, па ретко кој ги забележува деталите во нејзините модни комбинации.Првото појавување на Кејт на церемонијата беше во розев фустан на Александар МекКвин, кој беше надополнет со шапка и дискретен накит.Токму обетките кои ги носи војводката имаат посевно значење.Кејт истите ги позајмила од кралицата, а обетките се семејно наследство на Елизабета Втора.Како ви се допаѓаат?
| | веќе видена | слични

Парадата за Денот на Кралицата обично е полна со протокол и е сериозна, но овој пат Кејт се забавувала како никогаш во својот живот. За време на возењето во кочија со Софи Васекс (52), Кејт се смеела толку гласно што сите ја забележале. Причината за ова бил потегот кога Софи Васекс излегувајќи од кочијата малку се занела и малку посилно се потпрела на Кејт, што за малку ќе паднела врз неа. Војвотката тоа го прифатила со громогласна насмевка. Доброто расположение само дополнително го зацврсти ставот на сите пристуни дека Војвотката од Кембриџ никогаш не изгледала подобро. Таа носеше бел чипкан фустан до колена од креаторот Александар Меквин, додека на главата како и секогаш така и сега имаше соодветен бел шешир. Приѕирната чипка ја отсликуваше суптилно фигурата на Кејт, но тоа воопшто не и пречеше. Во текот на церемонијата, Кејт беше придружувана од страна на принцот Вилијам со кого постојано си разменуваа заљубени погледи, пишува Daily Mail. Македонија денес
| | веќе видена | слични

Една комбинација на војвотката од Кембриџ ја подели јавноста во Британија. Имено, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија на јавен настап за кој убавата Кејт избрала елегантен бел фустан од тантела искомбиниран со шапка на главата. Е, токму тој необичен детаљ на нејзината глава не им се допадна на Британите, кои нејзиниот изглед го окарактеризираа како изглед на „бабичка“.
| | веќе видена | слични

Модниот избор на Кејт Мидлтон им дава свежи идеи и инспирација на девојките кои сакаат да бидат во тренд. Ова се однесува на облеката која војвотката од Кембриџ ја носи на свечените настани, но и на гардеробата која ја користи во секојдневието. Така, неодамна, принцезата беше забележана во една симпатична комбинација од која модните списанија особено издвоија еден детаљ. Станува збор за патиките „супрега коту класк“ во бела верзија. Кејт е позната по тоа што не сака премногу екстравагантна и скапа облека и секогаш на прво место ја става практичноста на она што го носи на себе, па оттаму изборот на овие патики воопшто не изненадува. The Duchess of Cambridge, Kate Middleton, with Heads Together runners ahead of the London Marathon, wearing her Superga classics. #SupergaUK pic.twitter.com/gZC61QT5Mb — Superga UK (@SupergaUK) April 19, 2017 Нивната цена изнесува само 65 долари, а купувачите преку сајтот на „Амазон“, ги оценуваат патиките како многу удобни и практични. Инаку, дека овие патики кои прва ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, се појави во бел фустан oд тантела, креација на Александар Меквин, на еден од најпрестижните аристократски спортски настани во Велика Британија, традиционалните коњски трки. Како што наложува и дрес-кодот на настанот, должината на фустанот е до колена, а горниот дел е покриен со висока јака. Највпечатлив моден детаљ е шапката, која исто така е во бела боја украсена со цветни мотиви.
| | веќе видена | слични

Позната по својот елегантен стил, Кејт Мидлтон веќе со години важи за вистински моден експерт, покажувајќи повеќе пати дека може да отстапи од кодексот на однесување, но никогаш од пристојноста. Неодамна нејзиниот изглед ја шокираше јавноста, прикажувајќи ја во друго светло. Кејт се одлучила за бел фустан од тантела, но она што е спорно е еден друг детаљ. Се работи за необичниот украс за коса, кој многумина го оценија како наметлив и застарен, па убавата војводтка добила различни коментари за изгледот, кои ја поделија јавноста.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 565 | | | веќе видена

Поранешниот британски премиер Џон Мејџор ја повика денеска премиерката Тереза Меј да се откаже од своите „црвени линии“ во врска со Брегзит и да му дозволи на ...
сите 420 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Од овој ден крштевањето значи духовно раѓање, почеток на човековото живеење во верата. За значењето на овој празник и неговото одбележување повеќе од разговор ...
сите 259 | | | веќе видена

Пејачката Јелена Карлеуша која што изминативе неколку денови е меѓу најозборуваните личности и меѓу најактуелните во медиумите на балканот се огласи на својот ...
сите 187 | | | веќе видена

Пет илјади демонстранти од „жолтите елеци“ денеска маршираа во Париз, што е десети викенд по ред, против владата на францускиот претседател Емануел ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНОГУ МОДА ВО „ПЕДЕСЕТ НИЈАСНИ ПОТЕМНО“: Сребрениот фустан на Анастасија влегува во историјата на најдобри филмски фустани?(ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: