Кејт Мидлтон е трудна?

Според пишувањето на британските медиуми, се шушка како новопечената војводка од Кембрич и сопругата на принцот Вилијам е трудна. Таа вест не е потврдена, а не е ни демантирана. Кралското семејство стравува да не останат без наследник од кралската лоза иако младиот пар е пред 30-те, а принцот ма помал брат Хари кој сеуште не е оженет. Сепак, загриженоста на британската јавност доведе до тоа дури еден застапник во Домот на лордовите оваа недела изјави: “Кејт и Вилијам во брак се повеќе од месец дена, на крајот се на триесетите години од животот така да биолошкиот часовник им отчукува”.
| | веќе видена | слични
2 копии

Војвоткињата од Кембриџ, Кејт Мидлтон, според пишувањето на британските медиуми се наоѓа во блажена состојба. Кејт и нејзиниот сопруг принцот Вилијам за првпат би требало да станат родители на пролет оваа година. Иако до неодамна медиумите беа преполни со информации дека шармантната Кејт неможе да роди наследник на британската круна и дека има проблем со стерилитетот, се чини дека тоа се смени преку ноќ. Британскиот остров бруи дека омилената кралска двојка наскоро ќе се остварат улогата на родители. Радосната вест уште не е потврдена но не е демантирана. Загриженоста на британската јавност за наследник на британската круна ја доведе еден застапник во домот на лордовите кој неодамна изјави: „Кејт и вилијам се во брак веќе два месеци, тие се на работ од 30-години и биолошкиот часовник им отчукува“. Покрај тоа во британските медиуми се почесто се пишува за анорексичниот изглед на Кејт која по венчавката изгуби неколку килограми. Експертите стравуваат дека со нејзината тежина тешко би можела да забремени и да ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Кембриџ и британскиот престолонаследник, принцот Вилијам, според островските медиуми, на пролет би требало да станат родители... Кејт Миделтон од венчавката во април оваа година стана една од најпопуларните жени на планетата, а се што таа ќе облече следниот ден е моден хит ширум светот. Сепак, нејзините комбинации на облека веќе не се предмет на светските медиуми, туку наводната бременост. Гласините дека Кејт е во блажена состојба ги поттикна неименуван застапник во Домот на лордовите кој изјави дека британската монархија е загрижена за наследник. „Кејт и Вилијам се на прагот на триесетите и биолошкиот часовник веќе почнува да им отчукува. Време е за бебе.“ Бакингемската палата за сега молчи, па тамошните медиуми пишуваат дека гласините би можеле да бидат точни.
| | веќе видена | слични

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 433 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кејт Мидлтон е трудна?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: