Казорла пресреќен поради доаѓањето во Арсенал

Новото засилување на Арсенал, Санти Казорла направи интересно откритие откако сподели дека имало шанса да премине во Реал Мадрид. Тој додаде дека единствената причина поради која тоа не се случило е неподготвеноста на Виљареал да се раздели со него. "Имам многу добри односи со Реал и тука не станува збор за трансфер или преговори", вели Казорла. "Во овој момент е многу тешко да преминам во тим од таква природа, таму играат најдобрите играчи во светот. Никогаш не сум зажалил за она што го направив". "Имав можност да потпишам со Реал Мадрид, во минатото. Имаше контакти, но никогаш не дојде до трансфер. За да бидам конкретен, тоа беше за време на првата моја сезона во Виљареал, но клубот не сакаше да ме продаде", заврши Казорла.
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Арсенал и шпански репрезентативец Санти Казорла, изјави дека со преселбата во Премиер лигата, станал подобар играч и направил чекор напред во својата кариера. Санти Казорла во август ја напушти Малага и ги засили редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал. За „Топџиите“ шпанскиот фудбалски интернационалец на девет пресметки постигна два гола. „Во последните неколку месеци многу повеќе се зборува за мене. Начинот на кој мојот клуб игра и одговорноста која ми е дадена, е нешто кое отсекогаш го барав. Мислам дека ова е чекор напред во мојата кариера и сакам уште повеќе да напредувам“, вели Казорла. Во продолжението на квалификациите за Светското првенство во Бразил, Шпанија утревечер гостува во Белорусија, додека четири дена подоцна ја очекува дерби соочување, бидејќи на свој терен ќе ја вгости селекцијата на Франција. „Привилегија е да се биде дел од националниот тим. Во добра фома сум, секој ден работам напорно и се надевам дека еден ден ќе можам да и помогнам на репрезентацијата“, додаде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Деновиве во тек е своевидно јавно изјаснување на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ дали би гласале за уставни измени , па на своите профили на социјалната мрежа Фејсбук ...
сите 339 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 68 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 135 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казорла пресреќен поради доаѓањето во Арсенал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: