Неверојатниот гол на Суарез од 35 метри!


Ливероул на домашен терен го победи Норвич со 5-1, а главен на теренот со четири постигнати голови беше Уругваецот Луис Суарез. Посебно убав беше неговиот прв погодок, кога го совлада противничкиот голман од огромна далечинаLuis Suarez Brilliant Goal vs Norwichby LFCmostar
| | веќе видена | слични

Уругвајскиот репрезентативец Единсон Кавани смета дека за реализација на трансферот на неговиот сонародник Луис Суарес мора да биде платена голема сума на надомест. - Сите четири гола кои ги постигна Суарез се од врвен квалитет. Веќе не ме изненадува тоа што Луис го прави на теренот, затоа што знам за што е способен. Не знам каква иднина го чека ама доколку Ливерпул се одлучи да го продаде, сигурно ќе побара рекорден износ за неговите услуги. Тој единствениот играч што може да игра на ниво на Кристиано Роналдо и Лионел Меси. Доколку некои од најголемите европски клубови одлучат да го купат, верувам дека ќе има нов рекорден трансфер. Тој сигурно го заслужува тоа - порача напаѓачот на ПСЖ. Суарез во средата постигна четири погодоци и една асистенција на натпреварот против Норвич, а до сега на девет натпревари постигна 13 гола во дресот на Ливерпул.
| | веќе видена | слични

Единсон Кавани смета дека неговиот сонародник и напаѓач на Ливерпул, Луис Суарез би требало да постави нов рекорден трансфер доколку наредното лето одлучи да ја смени клупската средина. Откако ја одработи суспензијата која што ја доби минатата сезона, Суарез е буквално незапирлив на теренот. Во средата постигна четири погодоци и една асистенција на натпреварот против Норвич, и стигна до бројката од 13 погодоци на 9 натпревари сезонава. „Сите четири погодоци кои ги постигна Суарез беа од врвен квалитет. Но, мене не ме изненадува тоа што Луис го прави на теренот, затоа што знам за што е способен. Не знам каква е неговата иднина, но доколку Ливерпул се одлучи да го продаде, сигурно ќе побара рекорден износ за неговите услуги. Рекордот беше поставен изминатово лето, а според мене Луис вреди повеќе од таа сума“, вели Кавани. „Мислам дека Луис Суарез е единствениот играч што може да игра на ниво на Кристиано Роналдо и Лионел Меси. Доколку некои од најголемите европски клубови одлучат да го купат, верувам дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Уругвајскиот репрезентативец Единсон Кавани тврди дека за реализација на трансфер на неговиот сонародник Луис Суарес мора да биде платен рекорден износ... Откако ја одработи суспензијата која што ја доби минатата сезона, Суарез е буквално незапирлив на теренот. Во средата постигна четири погодоци и една асистенција на натпреварот против Норвич, а до сега на девет натпревари постигна 13 погодоци во дресот на Ливерпул. ,,Сите четири погодоци кои ги постигна Суарез беа од врвен квалитет. Но, мене не ме изненадува тоа што Суарез го прави на теренот, затоа што знам за што е способен. Не знам каква е неговата иднина, но доколку Ливерпул се одлучи да го продаде, сигурно ќе побара рекорден износ за неговите услуги. Еден рекорден трансфер имавме минатото лето, но Суарез игра на повисоко ниво'', изјави Луис Суарез алудирајќи на рекордниот трансфер на Герет Бејл во Реал Мадрид. ,,Мислам дека Луис Суарез е единствениот играч што може да игра на ниво на Кристијано Роналдо и Лионел Меси. Доколку некои од најголемите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После спектакуларната вечер против Норвич, стрелецот на четири гола и една асистенција, Луис Суарез порача дека е среќен во Ливерпул. Суарез ова лето беше на мета на многу клубови ширум Европа, и беше многу бликсу до заминување од „Енфилд“, па дури и самиот јавно призна дека сака клубот да му дозволи трансфер. Сепак раководството на „црвените“ ги одби сите понуди, и не погреши бидејќи Уругавецот блеска оваа сезона и е еден од најдобрите фудбалери во Премиер лигата. „Среќен сум во Премиер лигата. Ова е најдоброто фудбалско првенство. Задоволен сум и ќе останам овде“, изјави Уругваецот и додаде дека во овој момент е сконцентриран само на успесите на својот тим. „Целта ми е да помогнам екипата да стане што подобра. Работата моја е да постигнувам голови, што значи да продолжиме да победуваме и да заземеме што подобро место на првенствената табела. Не знам дали ќе се бориме за титула, но сакаме да оствариме што подобар пласман. Мислам дека можеме да ја оствариме целта, а целта е пласман во Лигата на шампионите“, ...
| | веќе видена | слични

Англија | Луис Суарез вели дека во моментов е среќен на Енфилд и планира да остане во Ливерпул до крајот на сезоната... Репрезентативецот на Уругвај беше трансфер цел на Арсенал во летниот преоден рок, ’Топџиите’ испратија две понуди, но Ливерпул не сакаше да слушне за продажба на напаѓачот. Медиумите и понатаму шпекулираат за иднината на Луис Суарез, се говори дека Реал Мадрид во јануари ќе достави мега понуда за услугите на играчот. Сепак, самиот фудбалер вели дека е среќен на Енфилд и планира да остане во Ливерпул до крајот на сезоната. Во интервју за Marca тој рече: „Кога се чувствуавм среќен надвор од теренот, прикажувам добри игри”. „Се чувствувам како дома во Премиер лигата, ова е најдоброто првенство во светот”. „Среќен сум тука, ќе останам во Ливерпул до крајот на сезоната”. Луис Суарез ги пропушти првите пет натпревари од сезоната поради суспензија, но и покрај тоа, во моментов тој е најдобар стрелец во Премиер лигата со 13 погодоци на девет натпревари. На вчерашната средба со Норич, напаѓачот во ...
| | веќе видена | слични

Брендон Роџерс смета дека Луси Суарез во блиска иднина ќе биде на исто ниво како двајцата најдобри фудбалери на денешницата Кристијано Роналдо и Лионел Меси, откако Уругвацеот приреди одлична претстава на вчерашниот натпревар против Норич Сити постигнувајќи четири гола. - Се работи за бројките ки ги поставуваат модерните оператори „Роналдос и Месис“, но повеќе не се работи еден, два или три гола. Кога ќе ги погледам Меси и Роналдо сметам дека тие неколку години се осамени на врвот. Додека Суарез со своите 26 години сметам дека може да напредува во својата игра и да ги достигне, - изјавил Роџерс по вчерашнито натпревар.
| | веќе видена | слични

Уругвајската ѕвезда Луис Суарез, напаѓачот на Ливерпул, кој синоќа беше во фокусот на вниманието со своите четири гола против Норич го разочара францускиот стартег на Арсенал, Арсен Венгер откако објави дека не планира да замине од „Енфилд роуд“ зимава.Англиските медиуми деновиве најавија дека Арсенал имаат многу пари за да му овозможат на Венгер во јануари уште повеќе да го засили тимот во битката за шампионската круна, откако „топчиите“ моментно се лидери на табелата. Дури беше најавено дека Венгер „би дал и 100 милиони“ само да го убедли Ливепул да се откаже од Суарез и да им го продаде Уругваецот.Но, Венгер денеска доби разочарувачка вест од Суарез.„Среќен сум на теренот и тука се чувствувам како дома. Премиерлигата е најсилниот шампионат на светот. Среќен сум во Ливерпул и ќе останам до крајот на сезоната“, рече Суарез. „Долго време сме без ЛШ и годинава приоритет е да бидеме меѓу најдобрите четири и в година да играме во елитата во Европа“, рече Суарез.Покрај Арсенал, за уругваецот интерес покажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул пред своите навивачи на Енфилд го декласираше Норвич со 5-1, а натпреварот помина во знакот на Луис Суарез. Уругваецот направи вистинско шоу синоќа на Енфилд постигнувајќи четири гола и една асистенција. До хет-трикот стигна после само половина час игра, а во завршницата асистираше до Стерлинг за конечните 5-1. Ова е веќе трет хет-трик на Суарез против екипата на Норвич со што влезе во историјата на Премиер лигата како единствен фудбалер кој постигнал три хет-трика против една екипа. Уругваецот, исто така е првиот фудбалер кој постигнал четири гола и асистирал после Френк Лампард на кого тоа му успеа во 2010 година на натпреварот на Челси против Астон Вила. Посебно импресивен беше првиот гол од четириесетина метри, но исто така и останатите голови се вистински ремек дела. Погледнете го видеото и одберете го вашиот фаворит...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брендан Роџерс даде саркастична изјава откако неговиот напаѓач имаше брилијантна вечер и на натпреварот против Норвич постигна четири погодоци и една асистенција. Да потсетиме, во летниот преоден рок Арсенал испрати неколку понуди на адреса на Ливерпул за уругваецот, од кои една беше во висина од 40 милиони + една фунта само за да ја активираат клаузулата и да го обврзат клубот да го извести играчот за потенцијалниот трансфер. Сепак Суарез остана во Ливерпул, а Брендан Роџерс после вчерашниот меч на Енфилд изјави: ,,Вистинско уживање е да го гледате како игра, а јас верувам дека Суарез своите најдобри фудбалски години ќе ги помине на Енфилд. Тој и Ливерпул одат заедно како рака и ракавица. Многу е среќен овде и силно е поврзан со навивачите и клубот'', изјави Роџерс и додаде: ,,Неговиот настап беше брилијантен. Никогаш не сум видел вакво нешто. Мислам дека треба да го сметате за еден од најдобрите напаѓачи во светот после оваа представа. Можеби сега навистина вреди една фунта повеќе'', порача Роџерс.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 138 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неверојатниот гол на Суарез од 35 метри!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: