Кавалирс сеуште се прва опција за Реј Ален

Кавалирс сеуште се прва опција за Реј Ален По трејдот на Кевин Лав во Кливленд , кој сепак сеуште не е официјализиран, Кавалирс имаат шампионска стартната петорка. Сега на Дејвид Грифин му преостанува да состави компетентна резерва и да му помогне на тимот да се искачи на врвот од лигата нареднава сезона. Според извори блиски до Реј Ален, веќе не е спорно дека тој ќе игра и наредната сезона, а најновите вести кажуваат дека Кливленд се во голема предност пред сите за негов ангажман. Source: Ray Allen has told those close to him that he’ll play next season. Cleveland frontrunner but not 100 pct definite — Chris Broussard (@Chris_Broussard) August 9, 2014 Иако Ален има веќе 39 години, тој знае да одигра солидни 20 минути во епизодна улога и тоа го докажа со Мајами Хит последниве две сезони. Низ кариерата се докажа како клучен играч со многу искуство и е еден од најдобрите шутери на сите времиња, ако не и најдобар. Како и да е, неговото ветеранско искуство е неопходно за еден шампионски тим. 2014-08-10 Д. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 455 | | | веќе видена

Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро порача дека ќе продолжи да ја води земјата и дека тоа е негова обврска, во согласност со Уставот, како и тоа дека е ...
сите 145 | | | веќе видена

Подгответе здрав оброк за целото семејство! 3 главици цвекло 1 компир со средна големина 1 морков 1 праз или кромид малку пилешка супа 1/4 лажичка лук во прав ...
сите 110 | | | веќе видена

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кавалирс сеуште се прва опција за Реј Ален

Од:
До кого (е-маил):
Порака: