Хроника - Повреден полицаец

Полицаец од Кавадарци бил повреден кога бил ангажиран да заштити извршител, кој, пак, требало да одземе „форд фокус“ од 35-годишен кавадарчанец. Кога ги видел извршителот и полицаецот, бесниот кавадарчанец влегол во возилото, се заклучил, го стартувал и враќајќи се наназад удрил во полицаецот па го туркал со возилото околу 10 метри, по што избегал. За брзо време по инцидентот, нервозниот кавадарчанец бил пронајден и уапсен, а против него од полицијата најавија дека ќе поднесат кривична пријава.
| | веќе видена | слични

Полицаец од полициската станица во Кавадарци е повреден при вршење асистенција по барање на извршител за одземање автомобил Во четвртокот изутрина извршител и полициска екипа отишле во домот на триесет и петгодишниот Б.Ч., на улицата Јадранска, во Кавадарци, за да му го одземат возилото „форд фокус“. Б.Ч. влегол во автомобилот, се заклучил во него, го стартувал и враќајќи се наназад удрил во полицаецот. Тој бил истуркан десетина метри наназад. Од ударот полицаецот добил повреди на ногата, поради што бил префрлен в болница. Кратко време по настанот Б.Ч. е пронајден и против него е поднесена пријава.
| | веќе видена | слични

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Повреден полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: