„Катимерини“: Кризата по бурата е првиот вистински тест за Киријакос Мицотакис

Денес продолжуваат напорите за обновување на електричната енергија во областите на Халкидики, кои беа погодени од моќна бура во средата вечерта, во која ...
| | веќе видена | слични

Стотина луѓе се повредени како резултат на лошото време што ја погоди Грција во средата вечерта, соопшти електронското издание на грчкиот весник „Protothema“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 404 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Катимерини“: Кризата по бурата е првиот вистински тест за Киријакос Мицотакис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: