Катица Јанева завршила висока обука за борба против мафијата – Каков имот поседува


2 копии

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
| | веќе видена | слични

Зоран Азманов кој се занимава со градежен бизнис и пред ТВ камерите остана на своето тврдење дека е рекетиран од сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски, и дека ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот портал bgdnes.bg објавува широка сторија за нашата афера Рекет во кој, повикувајќи се и на бугарски специјални служби кои учествувале во прибирање ...
| | веќе видена | слични

Обвинители, истражители и вработени во СЈО се подготвени да се појават како сведоци во истрагата на обвинителката Вилма Русковска, кои би потврдиле што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не може Катица Јанева да биде така злоупотребена, вели во разговор за адвокатот Звонко Давидовиќ.Премиерот Зоран Заев во интервју за МИА побара ...
| | веќе видена | слични

Одговорноста е индивидуална, но и институционална, пишува на Фејсбук поранешниот пратеник Павле Богоевски и додава: „Горката вистина е следнава: Не може двете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катица Јанева завршила висока обука за борба против мафијата – Каков имот поседува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: