Се бара ребаланс: Капиталните трошења катастрофални и во мај

Продолжува катастрофалната реализација на капиталните инвестиции. Во првите пет месеци биле потрошени само 13.74% од планираните пари за цела година. За да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бележиме одлична реализација на капиталните инвестиции предвидени во ресорот „транспорт и врски”, напиша денеска на својот фејсбук профил министерот за ...
| | веќе видена | слични

Бележиме одлична реализација на капиталните инвестиции предвидени во ресорот “транспорт и врски”, објави Горан Сугаревски, министер за транспорт и врски. – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места ...
сите 292 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 120 | | | веќе видена

Ако европските земји не ги исполнат своите обврски од нуклеарниот договор, тогаш Иран ќе преземе повеќе чекори за да ги намали своите обврски, изјави висок ...
сите 137 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 157 | | | веќе видена

Дваесет и пет повредени во земјотрес со магнитуда oд 5,5 степени на Филипините. Тие се примени во болница, а претходно беше соопштено дека 51 човек побарал ...
сите 137 | | | веќе видена

 Каков ден ви претстои? Дали ова е вашиот среќен ден за љубов, пријателства или можеби пари? Хороскопот во кратки црти ви открива на што треба повеќе да се ...
сите 55 | | | веќе видена

Романката Симона Халеп со 6-2, 6-2, за само 55 минути ја растури легендарната Серена Вилијамс во финалето на тенискиот гренд-слем турнир Вимблдон. За Халеп, ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се бара ребаланс: Капиталните трошења катастрофални и во мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: