Британски адмирал: Асад не е крив, нападот врз Сирија беше неоснован


Нападот на американските, британски и француски воени сили против Сирија ги обедини православните, коптите и унијатите во Сирија. Патријарсите на Антиохија, ...
| | веќе видена | слични

Сириската армија откри огромна мрежа на тунели кои во Дума ги граделе терористите. На длабочина од 15 метри под земја, се наоѓаат џиновски тунели кои се ...
| | веќе видена | слични

Сириската армија откри огромна мрежа на тунели кои што во градот Дума во Источна Гута ги изградиле сириските бунтовници додека во изминативе 6 години ја држеа ...
| | веќе видена | слични

Сириските власти останале во шок откако откриле подземни тунели под градот Дума во Сирија. Туннелите се огромни, потпрени со метални столбови и доволно големи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија и Сирија во Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) во Хаг донесоа неколку здрави луѓе од Гута за да докажат дека на почетокот на месецот ...
| | веќе видена | слични

Теоретичарите на заговори се сигурни дека избивањето на Третата светска војна, која ќе почне на Блискиот исток, е одамна предвидено на страниците на Библијата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 384 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британски адмирал: Асад не е крив, нападот врз Сирија беше неоснован

Од:
До кого (е-маил):
Порака: