Раниери потврди дека на крајот од сезоната заминува од Рома


3 копии

Увертирата на вчерашното финале во италијанскиот Куп меѓу Лацио и Аталанта ни донесе една луда ситуација, односно камерите го „уловија“ легендарниот Синиша ...
| | веќе видена | слични

Синиша Михајловиќ синоќа беше снимен како пред Олимпико сака да се тепа, но беше спречен во намерата, во прв момент се велеше дека Србинот тргнал да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Вработените во администрацијата од Дебар, предводени од градоначалникот Хекуран Дука, масовно се вклучија во денешната еко-акција „Адмнистрацијата чисти заедно ...
сите 159 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раниери потврди дека на крајот од сезоната заминува од Рома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: