Каталонците „Ла Пегатина“ за жестока музичка фиеста на ТАКСИРАТ 17


2 копии

Во омилениот период од годината за „таксиратлии“, покрај најавените настани од офф-програмата, време е да се подготвите и за фестивалското финале на „ТАКСИРАТ“ кој веќе го комплетира списокот на музичките гости. Главната вечер на 17. издание на „ТАКСИРАТ“ ќе се одржи на 7. декември во „Метрополис Арена“ во Скопје. Првото име од селекцијата на изведувачи кои ќе се погрижат и овој „Таксират“ да го запаметите како несекојдневна и исклучително позитивна вечер од вашето градско секојдневие, е еден од најактивните и најжестоките каталонски бендови „ “ (La Pegatina). Групата која за кратко време со својата извонредна енергија ја освои публиката ширум светот, во својата биографија има повеќе од 15 признанија и награди за најдобра група, најдобар албум, најдобар спот, најдобра песна, најдобра меѓународна турнеја, најдобар музички документарец и меѓу нив секако најбројните, наградите за најдобар настап во живо. А токму еден таков очекуваме и на нивното прво гостување пред македонската публика, на кое седумтемина ...
| | веќе видена | слични

Главната вечер на 17. издание на фестивалот „Таксират“ ќе се одржи на 7 декември во арената „Метрополис“ во Скопје. Првото име од селекцијата на изведувачи кои ќе се погрижат и ова издание да го запаметите како несекојдневна и исклучително позитивна вечер од вашето градско секојдневие, е еден од најактивните и најжестоките каталонски бендови „Ла Пегатина“. Групата која за кратко време со својата извонредна енергија ја освои публиката низ светот, во својата биографија има повеќе од 15 признанија и награди за најдобра група, најдобар албум, најдобар спот, најдобра песна, најдобра меѓународна турнеја, најдобар музички документарец и меѓу нив секако најбројните, наградите за најдобар настап во живо. А, токму еден таков очекуваме и на нивното прво гостување пред македонската публика, на кое седумтемина мајстори на френетичните ритми ќе ја освојат арената „Метрополис“ со последниот албум „Revulsiu“, објавен годинава и оценет како најдоброто остварување на „Ла Пегатина“ досега. „И доколку не сте од оние што веќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Денес јасно се покажува дека ВМРО-ДПМНЕ е под политички инструирана полициска опсада само заради евтин политички театар кој се случи поради покривање на ...
сите 150 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 94 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 43 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каталонците „Ла Пегатина“ за жестока музичка фиеста на ТАКСИРАТ 17

Од:
До кого (е-маил):
Порака: