Пуџдемон сака да преговара: Ќе го прифатам секој предлог за дијалог со Мадрид


4 копии

Поранешниот каталонски лидер Карлес Пуџдемон изјави дека ќе одговори позитивно на секој предлог за дијалог и создавање простор за преговори со шпанската Влада ...
| | веќе видена | слични

Шпанската интервентна полиција излезе во вторникот на терен за да ги расчисти блокадите на главниот автопат во Каталонија кои ги поставија активистите за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Шпанската полиција денеска започна со акција за отстранување на блокадите на патиштата што претпладнево ги поставија приврзаници на поранешниот регионален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот каталонски лидер Карлес Пуџдемон беше уапсен во Германија по издадена европска потерница. Што значи овој налог за апсење и како натамошно ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов соопшти дека се злоупотребува Претседателот на Република Македонија и ги негира изнесените наводи во службената белешка ...
сите 310 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 170 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 250 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 469 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пуџдемон сака да преговара: Ќе го прифатам секој предлог за дијалог со Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: