Буртагењо: “Со Германците одлучуваат детали”

Во Реал се главно задоволни од ждрепката, но историјата ги потсетува дека тие не биле најсреќни кога имале средби со германските тимовиСпортскиот директор на Реал Мадрид Емилио Буртагењо укажува дека на ждрепката за од Лигата на шампионите имало и посилни од Шалке, ама и дека неговиот тим секогаш има проблеми со Германците.“Имаше посилни тимови од Шалке, но секој пат кога играме со германските клубови, имавме проблем . Ние ќе мора да внимаваме на деталите. Во Европа може да испаднете поради една лоша игра”-изјавиБуртагењо за шпанските медиуми.Тренерот на Шалке Јенс Келер вели дека е задоволен од ждребот, бидејќи тие ќе играат со најдобрите светски фудбалери.“Одличен ждреб за нас и нашите фанови. Ќе играме со најдобрите светски фудбалери, Кристијан Роналдо, Герет Бејл и Икер Касиљас.Се радувам на дуелот со Реал Мадрид “- изјави Келер.
| | веќе видена | слични

Вчера беше одржана ждребката за осмина-финалните парови во Лигата на шампионите, а Кралскиот клуб за четврт-финале ќе се бори против германски Шалке. ,,Шалке дефинитивно не е екипа која е фаворит за освојување на Лигата на шампионите, но сигурно не е екипа која треба да се потцени. Тие се физички силна екипа, стандардно се добри во германската Бундес лига и треба да ги почитуваме'', изјави Икер Касиљас кој шансата за настап во првиот тим на Реал Мадрид ја гледа токму во Лигата на шампионите. ,,Нормално дека сме фаворити и ќе се обидеме да ја завршиме работата уште на првиот натпревар кој го играме на гости во Гелзенкирхен. Таму одиме на победа, иако навистина ни оди во прилог што реваншот ќе го играме пред нашите навивачи'', додаде Икер Касиљас.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буртагењо: “Со Германците одлучуваат детали”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: