Ѕирнете во најскапата куќа во Беверли Хилс

Најскапата куќа во луксузната населба Беверли Хилс во Лос Анџелес од неодамна е ставена на продажба и таа се продава за неверојатни 100 милиони долари! Куќата е наречена Opus и е совршена во секој поглед. Модерна, луксузна и пространа, со прекрасен ентериер и екстериер, куќата се протега на површина од околу 20.500 метри квадратни. Во неа се сместени седум спални соби, единаесет бањи, два базени, спа центар, како и посебен простор за складирање на 170 шишиња шампањ и неповторлив поглед на Градот на ангелите.
| | веќе видена | слични

Вкусна зеленчукова кашичка погодна за бебиња постари од шест месеци. Потребни состојки: 1 морков 1/4 брокула вода по потреба Начин на подготовка: Убаво измијте ја брокулата, а морковот излупете го. Зеленчукот ставете гово сад за готвење на пареа. Гответе додека да омекне. Потоа ставете го во блендер и убаво изблендирајте. Густината одредете ја додавајќи вода.
| | веќе видена | слични

Оваа вкусна кашичка е погодна за бебиња постари од осум месеци. Состојки: една шолја исчистени цреши три средно исчистени јаболка неколку капки екстракт од ванила (по желба) една шолја вода Подготовка: Овошјето ставете го во сад. Додадете ги водата и ванилата доколку сакате. Варете на тивок оган, цело време мешајќи.Задолжително прво пробајте пред да им дадете на бебињата.
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 142 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 66 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕирнете во најскапата куќа во Беверли Хилс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: