Минута молк за ветувањата на градоначалникот Марин за зеленилото во општина Аеродром


Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин од СДСМ, пред локалните избори ветуваше повеќе зеленило. Сега, револтот кај граѓаните е сосема оправдан ...
| | веќе видена | слични

Станарите на околните згради бараа да се исечат дрвјата, велат од Град Скопје откако денес жители на населбата Карпош 4 реагираа на новата сеча. Утрово, екипи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Град Скопје испрати соопштение преку кое ја информира јавноста дека сечата на дрвјата во Карош 4 била спроведена по барање на жителите и согласно со сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во насока на поголема транспарентност и подобро информирање во врска со акцијата за сечење и кастрење дрвја во Карпош 4, Градот Скопје сака да ја информира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев од СДСМ, им ветуваше на сограѓаните подобра животна средина. Тоа ветување изгледа важеше само до изборите каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сечата на две возрасни тополи во Карпош 4, утрово ги изреволтира граѓаните и жителите на оваа скопска населба. Тие на социјалните мрежи поставија слики и видео ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 295 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 257 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 468 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Минута молк за ветувањата на градоначалникот Марин за зеленилото во општина Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: