АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

4 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Раководството на АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12.000 евра поради навредливите зборови кои ги упати првиот човек на клубот, Огнен ДедиќАБА лигата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот вицешампион Карпош соколи заработи суспензија и огромна парична казна од страна на АБА-лигата, по критиките што претседателот на „соколите“, Огнен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку 217 лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати во катастрофалниот земјотрес што го погоди Мексико. Првично беше соопштено дека во земјотресот, кој ...
сите 233 | | | веќе видена

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните. Треба да ги искористиме ...
сите 220 | | | веќе видена

Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да ...
сите 209 | | | веќе видена

Центарот на ураганот Марија поминува на копно и тоа северно од Доминиканската Република а се очекува да ги зафати и островите Туркс, Саикос и Бахамите, рано во ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: