Карпа која `танцува`: Вулканско чудовиште кое неконтролирано ја менува бојата

2 копии

Хвитсеркур за некој е диносаурус или змеј кој ја пие водата. Според обликот секој гледа нешто друго, а токму поради тоа оваа карпа стана една од омилените ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карпа која `танцува`: Вулканско чудовиште кое неконтролирано ја менува бојата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: