Каролина Плишкова не сакаше да игра против својата сестра


Вечерта пред последните квалификации за Вимблдон полагала тест по науки. Петнаесетгодишната Кори Гауф е девојчето кое наредните пет години ќе стане познато во ...
| | веќе видена | слични

И годинава атрактивните тенисерки на вимблдонската забава се појавија во скапи и елеганти тоалети и повторно беа многу поразлични од она на што сме навикнале ...
| | веќе видена | слични

Една од најсексапилните тенисерки во светот Евгени Бушар во провокативна облека тренира во Лондон, каде што се подготвува за големиот натпревар во Вимблдон. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Aтрактивната Канаѓанка од поодамна нема сериозни резултати во тенисот, но кога и да се појави привлекува внимание со својот изглед. Поранешната петта тенисерка ...
| | веќе видена | слични

Љубителите на тенисот и поубавиот пол сега со нетрпение го очекуваат почетокот на Вимблдон, затоа што една од учесничките е Ежени Бушар, која со својата појава ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 180 | | | веќе видена

Резултатите на двете лица кои беа тестирани вчера за коронавирус се негативни, а од утрово е тестирана уште една жена за која се чекаат резултатите, соопшти ...
сите 639 | | | веќе видена

Јан Кривак, новото засилување на Шкендија, за прв пат ќе има можност да игра пред навивачите на тетовските „црвено-црни“. Меѓутоа ФФМ денеска ги прифати ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ ДУЕЛ во емисијата “Само вистина“ на Канал 5 телевизија, обвини дека СДСМ и Зора Заев имале ...
сите 185 | | | веќе видена

Активисти на ВМРО-ДПМНЕ, како и членови на највисокото раководство на партијата ќе учествуваат на дводневната политичка академија што во организација на ...
сите 160 | | | веќе видена

1 Што е најразумна реакција на граѓанин, кога ќе чуе од епидемиолог од Институтот за јавно здравство дека еден случај на коронавирус не преставува опасност за ...
сите 128 | | | веќе видена

Светската здравствена организација го подигна нивото на опасност од глобалното ширење на коронавирусот на „многу високо”, откако вирусот се проширил на сите ...
сите 529 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каролина Плишкова не сакаше да игра против својата сестра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: