Карневалски групи од Струмица учествуваа на карневал во Лесковац

4 копии

Карневалските групи „Мулен Руж 2″ и Здружение „Струма” со своите маски „Чекор напред” и „Неуништлива вечна љубов” викендов учествуваа на 14-тиот Меѓународен ...
| | веќе видена | слични

Според информациите од членови на Организациониот одбор на Струмичкиот карневал, карневалските групи оставиле одличен впечаток кај публиката и организаторите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и некои други бизнисмени пријавиле во Јавното бвинителство дека биле уценувани. Во ...
сите 205 | | | веќе видена

Познатиот шведски тенисер Матс Виландер не може да се носи со Новак Ѓоковиќ затоа што во клучните моменти не игра добар тенис. Роџер и Новак играа во финалето ...
сите 254 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карневалски групи од Струмица учествуваа на карневал во Лесковац

Од:
До кого (е-маил):
Порака: