Војната продолжува: Вики ја нарече Карлеуша дебела, а ни таа не остана покуса со навредите!


3 копии

Јелена Карлеуша и Вики Миљковиќ анимозитетот од претходната сезона во „Ѕвездите на Град“ го продолжуваат и во новото издание. Хаосот веќе започна, а Карлеуша го почна прва. Имено таа на Вики најпрвин и кажа: -За разлика од тебе, јас сум професор за музика, а ти си чапја од Маринкова бара, а Вики пак снаодливо веднаш и возврати: -Чапјата има слаби нозе и точно е, јас ги имам. А покажи ги ти твоите, кажа Вики па Јелена распали: -За разлика од твоите чапјо, моите прекрасни нозе во Баленсијага изгледаат како милион долари, не се предаде Карлеуша, но ни Миљковиќ не застана: -Малку дебели, но нема врска! Расправата ја заклучи Босанац со констатацијата дека нивите сопрузи не си ја вршат работата кога тие двете доаѓаат на снимање жедни за кавга.
| | веќе видена | слични

Карлеуша го стопираше целиот сообраќај кога се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ без градник. Изгледа дека Карлеуша полека почна да го исполнува ветеното, дека ќе дојде на снимање гола. Карлеуша штом излегла од автомобилот сите биле запреастени од нејзиниот изглед, а на влезот ја сретнал и Саша Поповиќ кој го пофалил нејзиниот изглед. -Не сум го исполнила ветувањето сеуште, денес е многу ладно но штом ќе се затопли ќе ме видите и гола. Ова е доволно за почеток - рекла Карлеуша.
| | веќе видена | слични

На снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, единствено Јелена Карлеуша стигна разголена, а останатите дојдоа облечени како да е јануари. Вчера продолжи снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а членовите на жирито настојуваа што побрзо влезат во студиото и да се засолнат од дождот кој врнеше без прекин. Како и обично прв стигна Саша Поповиќ, кој беше одлично расположен и на кој дождот очигледно не му сметаше. Со бундата и со чадорот, Снежана Џуришиќ беше целосно подготвена за студеното време. Истото важи и за Ана Бекута. И нејзиниот колега Драган Стојковиќ Босанац. Но, Јелена Карлеуша имаше поинаков план. И се појави во краток комбизион кој го истакна нејзиниот задник. Јелена, се пракираше половина метар од влезот, па не и беше тешко да вака разголема побегне од дождот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Поп пејачката Јелена Карлеуша која обожава да се фотографира, подготвена е да оди и чекор натаму: -Еден ден ќе дојдам целосно гола и без шминка и ќе речам: „Еве новинари, сликајте ме, убијте ме. И тоа ќе биде завршниот потег во мојата кариера“, вели ЈК. Поп дивата не прецизираше за колку години ќе дојде ќе излезе гола во јавноста, но истакнува нека и ниту на 50 нема да се закопчува до грло: -Годините не треба да бидат препрека за облекување. Кога ќе остарам, нема да ми биде проблем да се облекувам провокативно, јас ќе бидам баба во трико!, пишува магазинот Свет.
| | веќе видена | слични
2 копии

Поп пејачката Јелена Карлеуша во неделата се најде во улога на жири во "Твоето лице звучи познато". Ненад Пагонис имаше задача да ја имитира Јелена, додека таа го оцени во свој стил и на крајот му даде 12 поени. Инаку Јелена на снимањето на ТЛЗП се појави во брутално издание. Таа одбрала долна облека во беж боја, преку која имала провиден, светкав комбинезон. Комбинациајта ја надополнила со светкави чизми и детаљ на главата. Јелена се пофали со фотографии од снимањето на Инстаграм профилот, а дека ова нејзино издание им се допаднало на многумина покажува и бројот на допаѓања. Инаку стајлингот на Карлешуа чини 16.000 евра. Имено "YSL" чизмите чинат 8.000 евра како и светкавиот комбинезон на "Gucii".
| | веќе видена | слични
3 копии

Јелена Карлеуша ветува дека ќе се појави гола во јавноста и дека тоа ќе биде нејзиниот последен потег во кариерата. Поп-пејачката која често сака да биде гола во медиумите, е подготвена да од чекор понатаму. – Еден ден ќе дојдам целосно гола, без шминка и ќе речам „Еве новинари, фотографирајте, убијте ме“. И тоа ќе биде последен потег во мојата кариера, – изјавила Карлеуша. Таа е убедена дека на овој нејзин гест највеќе би се израдувала нејзината колешка од жирито на Ѕвездите на Гранд, Вики Миљковиќ. – На Вики ќе и биде мило за тоа, но нема да и биде добро кога ќе ме види гола! Бидејќи јас сум многу добра риба без ништо на себе, а таа го знае тоа. Карлеуша не прецизираше за колку време ќе се појави во јавноста гола, но истакнува дека ниту на 50 години нема да се закопча до грло.
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа недела натпреварувачите, а и гостите во ТВ шоуто „Tvoje Lice Zvuci Poznato“ останаа запрепастени и засенети од појавувањето на гостинскиот судија, пејачката Јелена Карлеуша, која во свој стил дојде на снимањето речиси гола. Сакале или не, сите мораа да гледаат во разголениот задник и подеднакво провокативното деколте на ЈК, која повеќе изгледаше дека се подготвила за настап во ноќен клуб. Победник на вечерта овој пат е Драгана Мичаловиќ со нејзината имитација на Пинк. Импресивниот настап доби пофалби од жирито, а Драгана беше мошне задоволна од тоа како се снајде со оглед на тоа дека станува збор за мошне тешка и опасна кореографија. Актерката ја додели својата награда од 1000 евра на организацијата Нурдор, што се грижи за децата заболени од рак.
| | веќе видена | слични

И оваа недела бевме забавувани со неверојатни имитации од учесниците на новата сезона на Твоето лице звучи познато. И еден од најимпресивните настапи е, секако, изведбата на Ненад Пагонис и Мира Шкориќ, кои добија задача да ја пеат песната на Јелена Карлеуша и Аце Лукас – Банкина. Јелена, која седеше оваа емисија во жирито, го позајми нејзиниот костим на Паганис за време на премиерата на песната, а спортистот успеа да ја шокира и да ја насмее целата јавност со својата изведба. „Никогаш не сум видела некој на штикли да изгледа толку мажествено и секси. Браво. Тоа е вистински маж“, искоментира Карлеуша по изведбата, на која се приклучи на крајот. А како изгледаше нивниот настап, погледнете во продолжение:
| | веќе видена | слични

Популарната пејачка Јелена Карлеуша веќе трета сезона е дел од жири-комисијата на популарниот музички натпревар „Гранд-ѕвезди“. И може да се каже дека „жестоко“ ја почна. Барем во делот на провокативните стајлинзи што ги избира за снимањето на емисиите. Па така, по промоција на новата боб-фризура и розова боја на коса, Јелена почна со промоција на проѕирната и тесна сценска гардероба, која многу повеќе открива отколку што сокрива. Сите атрибути на поп-пејачката се на мегдан! Затоа и не е чудно што изразот на фоторепортерите што ја чекаат пред влезот на судиото во кое се снимаат „Гранд-ѕвезди“ е ваков: Јелена ги „смрзна“ сите и на сетот на едно друго познато музичко шоу во кое гостуваше неодамна – „Твоето лице звучи познато“.
| | веќе видена | слични

Снимњето на „Ѕвездите на Гранд“ трае по 12 часа, па челновите на жириото постојано наоѓаат начин како да се забавуваат. Пејачката Марија Шерифовиќ е снимана како и го фотографира газето на Јелена Карлеуша. Гледајте го видеото:
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ поседува докази за притисоците кои Зоран Заев и власта ги вршеле врз пратениците на опозицијата со цел нивен глас за промена на името, изјави синоќа ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Војната продолжува: Вики ја нарече Карлеуша дебела, а ни таа не остана покуса со навредите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: