(ФОТО) Да не им веруваш на очите: Карлеуша направи нешто сосема неочекувано во „Ѕвездите на Гранд“


Кон крајот на минатата сезона на популарното регионално музичко шоу „Ѕвезите на Гранд“, поп-ѕвездата Јелена Карлеуша се појави облечена во бело сако со златни копчиња и ѕвонарки за кои медиумите пишуваа дека ја копирала Цеца Ражнатовиќ, бидејќи и таа своевремено го носеше истиот модел на костум. Познато е дека Јелена секојдневно посветува големо внимание на изгледот и не си дозволува да облече ниту исти обувки, а не пак облека. Сепак, и таа направи отстапка од своето правило и за чудо повторно ја облече истата комбинација. Оние кои постојано ја следат сигурно го забележаа ова. -Стилот е рефлексија на твојот став и личност. Не можеш да ја фотошопираш својата личност, напиша Карлеуша во описот на фотографија, а за тоа секако доби лавина од коментари и лајкови, но никој не спомена дека повторно носи исто.
| | веќе видена | слични

Карлеуша го стопираше целиот сообраќај кога се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ без градник. Изгледа дека Карлеуша полека почна да го исполнува ветеното, дека ќе дојде на снимање гола. Карлеуша штом излегла од автомобилот сите биле запреастени од нејзиниот изглед, а на влезот ја сретнал и Саша Поповиќ кој го пофалил нејзиниот изглед. -Не сум го исполнила ветувањето сеуште, денес е многу ладно но штом ќе се затопли ќе ме видите и гола. Ова е доволно за почеток - рекла Карлеуша.
| | веќе видена | слични

На снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, единствено Јелена Карлеуша стигна разголена, а останатите дојдоа облечени како да е јануари. Вчера продолжи снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а членовите на жирито настојуваа што побрзо влезат во студиото и да се засолнат од дождот кој врнеше без прекин. Како и обично прв стигна Саша Поповиќ, кој беше одлично расположен и на кој дождот очигледно не му сметаше. Со бундата и со чадорот, Снежана Џуришиќ беше целосно подготвена за студеното време. Истото важи и за Ана Бекута. И нејзиниот колега Драган Стојковиќ Босанац. Но, Јелена Карлеуша имаше поинаков план. И се појави во краток комбизион кој го истакна нејзиниот задник. Јелена, се пракираше половина метар од влезот, па не и беше тешко да вака разголема побегне од дождот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Поп пејачката Јелена Карлеуша која обожава да се фотографира, подготвена е да оди и чекор натаму: -Еден ден ќе дојдам целосно гола и без шминка и ќе речам: „Еве новинари, сликајте ме, убијте ме. И тоа ќе биде завршниот потег во мојата кариера“, вели ЈК. Поп дивата не прецизираше за колку години ќе дојде ќе излезе гола во јавноста, но истакнува нека и ниту на 50 нема да се закопчува до грло: -Годините не треба да бидат препрека за облекување. Кога ќе остарам, нема да ми биде проблем да се облекувам провокативно, јас ќе бидам баба во трико!, пишува магазинот Свет.
| | веќе видена | слични
2 копии

Поп пејачката Јелена Карлеуша во неделата се најде во улога на жири во "Твоето лице звучи познато". Ненад Пагонис имаше задача да ја имитира Јелена, додека таа го оцени во свој стил и на крајот му даде 12 поени. Инаку Јелена на снимањето на ТЛЗП се појави во брутално издание. Таа одбрала долна облека во беж боја, преку која имала провиден, светкав комбинезон. Комбинациајта ја надополнила со светкави чизми и детаљ на главата. Јелена се пофали со фотографии од снимањето на Инстаграм профилот, а дека ова нејзино издание им се допаднало на многумина покажува и бројот на допаѓања. Инаку стајлингот на Карлешуа чини 16.000 евра. Имено "YSL" чизмите чинат 8.000 евра како и светкавиот комбинезон на "Gucii".
| | веќе видена | слични
3 копии

Јелена Карлеуша ветува дека ќе се појави гола во јавноста и дека тоа ќе биде нејзиниот последен потег во кариерата. Поп-пејачката која често сака да биде гола во медиумите, е подготвена да од чекор понатаму. – Еден ден ќе дојдам целосно гола, без шминка и ќе речам „Еве новинари, фотографирајте, убијте ме“. И тоа ќе биде последен потег во мојата кариера, – изјавила Карлеуша. Таа е убедена дека на овој нејзин гест највеќе би се израдувала нејзината колешка од жирито на Ѕвездите на Гранд, Вики Миљковиќ. – На Вики ќе и биде мило за тоа, но нема да и биде добро кога ќе ме види гола! Бидејќи јас сум многу добра риба без ништо на себе, а таа го знае тоа. Карлеуша не прецизираше за колку време ќе се појави во јавноста гола, но истакнува дека ниту на 50 години нема да се закопча до грло.
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа недела натпреварувачите, а и гостите во ТВ шоуто „Tvoje Lice Zvuci Poznato“ останаа запрепастени и засенети од појавувањето на гостинскиот судија, пејачката Јелена Карлеуша, која во свој стил дојде на снимањето речиси гола. Сакале или не, сите мораа да гледаат во разголениот задник и подеднакво провокативното деколте на ЈК, која повеќе изгледаше дека се подготвила за настап во ноќен клуб. Победник на вечерта овој пат е Драгана Мичаловиќ со нејзината имитација на Пинк. Импресивниот настап доби пофалби од жирито, а Драгана беше мошне задоволна од тоа како се снајде со оглед на тоа дека станува збор за мошне тешка и опасна кореографија. Актерката ја додели својата награда од 1000 евра на организацијата Нурдор, што се грижи за децата заболени од рак.
| | веќе видена | слични

И оваа недела бевме забавувани со неверојатни имитации од учесниците на новата сезона на Твоето лице звучи познато. И еден од најимпресивните настапи е, секако, изведбата на Ненад Пагонис и Мира Шкориќ, кои добија задача да ја пеат песната на Јелена Карлеуша и Аце Лукас – Банкина. Јелена, која седеше оваа емисија во жирито, го позајми нејзиниот костим на Паганис за време на премиерата на песната, а спортистот успеа да ја шокира и да ја насмее целата јавност со својата изведба. „Никогаш не сум видела некој на штикли да изгледа толку мажествено и секси. Браво. Тоа е вистински маж“, искоментира Карлеуша по изведбата, на која се приклучи на крајот. А како изгледаше нивниот настап, погледнете во продолжение:
| | веќе видена | слични

Популарната пејачка Јелена Карлеуша веќе трета сезона е дел од жири-комисијата на популарниот музички натпревар „Гранд-ѕвезди“. И може да се каже дека „жестоко“ ја почна. Барем во делот на провокативните стајлинзи што ги избира за снимањето на емисиите. Па така, по промоција на новата боб-фризура и розова боја на коса, Јелена почна со промоција на проѕирната и тесна сценска гардероба, која многу повеќе открива отколку што сокрива. Сите атрибути на поп-пејачката се на мегдан! Затоа и не е чудно што изразот на фоторепортерите што ја чекаат пред влезот на судиото во кое се снимаат „Гранд-ѕвезди“ е ваков: Јелена ги „смрзна“ сите и на сетот на едно друго познато музичко шоу во кое гостуваше неодамна – „Твоето лице звучи познато“.
| | веќе видена | слични

Инаку, Јелена на снимањето на ТЛЗП се појавила во брутално издание. Слатка мала одбрала долна облека во беж боја, преку што имала провиден, светкав комбинезон. Комбинацијата ја надополнила со светкави чизми и детаљ на главата. Јелена се пофалила со фотографии од снимањето на својот Инстаграм профил, а дека ова издание им се допаднало на многумина потврдува и фактот дека за помалку од еден час собрала повеќе од 30 000 лајкови. Инаку стајлингот на Карлеуша чини цели 16 000 евра. Имено, “YSL” чизмите чинат 8000 евра исто како и светкавиот комбинезон на “Gucci”. Пагонис во најновата епизода на шоуто ТЛЗП ќе го отпее дуетот на Карлеуша кој таа во оригинал го изведува со Ава Лукас, кој ќе го имитира Мира Шокирќ. (Foto: Printscreen/Instagram) Во меѓувреме освен гостувањето во ТЛЗП и нејзиниот провокативен стајлинг Карлеша успеа и да се скара со колешката од жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд“. Ова никој не го знае: Јелена Карлеуша завршила музичко училиште, а еве и на кој инструмент свири Поп ѕвездата Јелена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 297 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Она што е интересно е на Јелена баш на роденденот на Душко и се подготвува големо изненадување во Србија.Имено нејзиниот ПР Зоран Битрашевиќ поставил ...
сите 202 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Да не им веруваш на очите: Карлеуша направи нешто сосема неочекувано во „Ѕвездите на Гранд“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: