Кари: Верувам дека на крајот ќе славиме


Голден стејт сака да ги задржи Кевин Дурент и Клеј Томпсон и покрај нивните тешки повреди во финалната серија против Торонто.Кевин Дурент и Клеј Томпсон поради ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стеф Кари спортски го поднесе поразот во големото НБА финале и веднаш по крајот на шестиот меч им честираше на сите играчи на Торонто за историската титула, а ...
| | веќе видена | слични

Откако го изгубија Кевин Дурант, кој ја повреди Ахиловата тетива во петтиот финален меч, нови проблеми го стигнаа Голден Стејт. Покрај тоа што ја изгуби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 562 | | | веќе видена

Додека владеачката партија го има ставот дека има шанси кампањата да помине во фер атмосфера, за опозицијата стартот на истата е лош. Министерката за одбрана ...
сите 411 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 126 | | | веќе видена

Каква е атмосферата во Тирана, Албанија по супер-успешната донаторска конференција во Брисел, на која ЕУ и други држави донираа материјални средства и поволни ...
сите 150 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кари: Верувам дека на крајот ќе славиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: