Три злaтни и сребрен медал за каратистите од Кочани на меѓународен турнир во Скопје

14.05.2018 Во организација на Карате Клубот „Солидарност“ во Скопје се одржа 18-от Меѓународен карате турнир „Солидарност oпен 2018“. На турнирот зедоа ...
| | веќе видена | слични

Во Саботата на 19 мај 2018 со почеток во 11:00 ч, во основно училиште Ѓоргија Пулевски, општина Аеродром Скопје, се одржа карате натпревар создаден за карате ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 207 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 118 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 169 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три злaтни и сребрен медал за каратистите од Кочани на меѓународен турнир во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: