Лефков: „На 2 јуни заеднички да кажеме `не` на погубните политики на власта“

18.05.2018 ОК на ВМРО - ДПМНЕ Кочани одржа прес на кој што проговорија на, како што велат, повеќе политички и економски теми. На пресот беше речено дека има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Универзитетската професорка Татјана Каракамишева на социјалните мрежи пишува дека според добро упатени извори на вчерашната средба паднал договор за уставното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 352 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 187 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: „На 2 јуни заеднички да кажеме `не` на погубните политики на власта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: