Карачиќ има совет за нас: Само на тој начин можете да го победите Исланд

Репрезентацијата на Хрватска денес го совлада Исланд, а човекот кој се уште игра во Скопје Игор Карачиќ постигна два погодоци. Хрватска како и ние започна со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Вториот меч од нашата група на СП во Данска и Германија донесе одличен ракомет, многу пресврти и на крајот победа на Хрватска од 31:27 (16:14) над Исланд за ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Хрватска по голема битка славеше над Исланд, во последните десет минути кршејќи го отпорот на одличниот ривал. Еден од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 194 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 273 | | | веќе видена

Ерата на Френк Лампард како тренер на лондонски Челси не може да се каже дека започна добро. После две кола во Премиер лигата, Челси има освоено само еден бод ...
сите 218 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карачиќ има совет за нас: Само на тој начин можете да го победите Исланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: