Капка на љубовта

На крајот сфаќаш дека ништо не е битно. Сите проблеми ќе исчезнат во далечното минато, старите лузни ќе се измијат со слаткиот вкус на вечноста, дождот ќе се сокрие од една искра на сонцето. Ѕвездите ќе се обединат, ќе го преплават небото и ќе ги остварат заборавените желби, старите копнежи и ќе го разгорат последното жарче на љубовта. Тоа е оној момент кога ќе ги отворам очите и ќе се видам мене во тебе. Си ме зграбил во прегратка и случајно ми се испушта една капка од очите. Ама не е оваа обична, секојдневна туку блескава капка, полна со насмевка и обвиткана со многу среќа. Јас ја нарекувам капка на љубовта. И нема потреба ни збор да проговориш, доволно е само да ја видам искрата во твоите очи и веќе се ми е јасно. Понекогаш очите се големи предавници.
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 285 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Капка на љубовта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: