Опозицијата обвинува за молк од Владата за лидерската средба, Заев тврди дека е спремен да ги каже деталите за преговорите


ВМРО-ДПМНЕ реагира дека Владата се’ уште молчи за нивниот повик за лидерска средба на која би добиле информации за тоа како течат преговорите за името. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Илинденска Македонија неофицијално е последниот предлог за решение на спорот за името за кој вчера во Софија дискутирале премиерите Заев и Ципрас. ...
| | веќе видена | слични

Ден по средбата Заев – Ципрас спорот со името доминантна тема во Грција. Грчките медиуми го анализираат предлогот „Република Илинденска Македонија“ за решение ...
| | веќе видена | слични

Ниту потврда ниту демант од Влада за тоа дали македонската страна го понудила предлогот „Република Илинденска Македонија“ како опција за решение во спорот со ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Владата ниту ја потврдува, ниту ја демантира информацијата што во текот на вчерашниот ден се појави во одредени медиуми дека најновиот македонски предлог за ...
| | веќе видена | слични

Ден по средбата на македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас, Владата во Скопје ниту демантира, ниту потврдува дали македонската страна го ...
| | веќе видена | слични

Се обидува ли владата да сокрие што се разговарало и на вчерашната средба Заев-Ципрас. Опозицијата не отстапува од барањето од лидерска средба на која во ...
| | веќе видена | слични

Најавена лидерска средба за консултации за предлогот „Република Илинденска Македонија“ - дали е тоа опцијата која вчера била утврдена како прифатлива за двете ...
| | веќе видена | слични
13 копии

ВМРО -ДПМНЕ и денеска повторно побара лидерска средба во врска со името. „Во изминатите денови неколкупати јавно побаравме од премиерот Заев за лидерска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За два месеца Британија треба да излезе од ЕУ , а земјата е во најдлабоката криза по Втората светска војна. Откако минатата недела со 432 гласа За и 202 против ...
сите 377 | | | веќе видена

Балканската дива од неодамна објави фотографија со својот сопруг Душко Тошиќ со престој во Кина, каде го прославувија 34. годишниот роденден на фудбалерот. ...
сите 223 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Од предметите што демонстрантите во неделата ги фрлаа кон полицијата и полициските кордони во неколку делови околу грчкиот Парламент, наполнети се 86 вреќи ...
сите 136 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник на генералниот ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата обвинува за молк од Владата за лидерската средба, Заев тврди дека е спремен да ги каже деталите за преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: