Капиталните инвестиции засега само проекција

Министерот за финансии Драган Тевдовски вели дека успешно менаџира со јавниот долг, парите од обврзницата се трошат согласно законот, а задолжувањата се со ...
| | веќе видена | слични

Пуштена е во функција електронска платформа, privatizacija.finance.gov.mk преку која граѓаните и фирмите можат да се информираат до каде е нивниот предмет за ...
| | веќе видена | слични

Посилен притисок врз министрите за да ги трошат парите за капитални инвестиции. Министерот за финансии бара да се реализираат проектите кои се предвидени со ...
| | веќе видена | слични

Статусот на предметите за приватизација на градежно земјиште може да се провери и електронски преку посебна платформа на којатреба да се внесе а рхивски број ...
| | веќе видена | слични

И покрај слабата реализација на капиталните проекти од 6,2 отсто во првиот квартал на годинава, министерот Тевдовски очекува нивен раст во следните кавртали и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граѓаните и фирмите од денеска на порталот ќе можат да се информираат до каде е нивниот предмет за приватизација во Управата за имотно правни работи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Има подобрување во реализацијата на капиталните инвестиции, ги следиме приходната и расходната страна на Буџетот и кога ќе утврдиме дека е потребно да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 363 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 89 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска на Фејсбук излезе со коментар за скандалот со пратеникот Павле Богоевски. Таа напиша:Jас мислам дека сите пратеници и високи ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Капиталните инвестиции засега само проекција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: