Сенатот го поздрави договорот за името меѓу Заев и Ципрас


2 копии
2 копии

Бидете дел од едноминутниот молк во спомен на жртвите на бруталноста на грчката држава од поделбата на историска Македонија во 1912-1913 година, се вели во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот историчар вели дека историјата е сосема поразлична од онаа што сме ја учеле во училиште, па така во книгата „Фалсификување на човечката историја” ...
| | веќе видена | слични

„Ако биде ратификуван, договорот ќе и го отвори патот на „Република Северна Македонија“ да се приклучи кон НАТО и ЕУ“, се вели во резолуцијата за поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Републиканецот Рон Џонсон и демократот Крис Марфи му предложија на американскиот Сенат резолуција со која се поздравува Договорот со Грција. Сенаторите од ...
| | веќе видена | слични

Во резолуцијата 602, веќе претставена пред Комитетот за надворешни работи на Сенатот, се вели дека премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас успеаја заеднички да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 319 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 100 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 96 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сенатот го поздрави договорот за името меѓу Заев и Ципрас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: