Канаѓанец осуден за намерно продупчен кондом

Канаѓанец осуден за намерно продупчен кондом Канадскиот Врховен суд го осуди за виновен мажот кој е обвинет за сексуално насилство поради тоа што намерно го продупчил кондомот пред да има секс со својата партнерка. Парнерката на Крег Џарет Хатчинсон изјавила пред судот дека била злоупотребена од мажот бидејќи се согласила на секс со него, само под услов да користи презерватив, за да избегне бременост. Но по неколку недели нејзиниот тест за бременост бил позитивен. Судиите биле едногласни во одлуката дека Канаѓанецот е виновен за извршување „сексуално насилство“ што довело до бременост. Она што не е јасно, како што наведува агенцијата БГнес, е дали жената забременила токму при тој полов акт со продупчениот презерварив.
| | веќе видена | слични

Останато

Само Заев и власта се виновни за заминувањето на Груевски од државата, и тие со тоа само ја покажаа неспособноста, велат во најновото соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 138 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 116 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 71 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канаѓанец осуден за намерно продупчен кондом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: