Унгарија одбива да им даде храна на одбиените баратели на азил, обвинуваат активисти

Властите во Унгарија престанале да доставуваат храна на одбиените баратели на азил кои се држат во транзитните зони на границата со Србија од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Меѓународната организација за заштита на човековите права „Хјуман рајтс воч“ денеска соопшти дека меѓу 30-те цивили, кои се киднапирани пред еден месец од ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 283 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарија одбива да им даде храна на одбиените баратели на азил, обвинуваат активисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: