Кампанаро од Наполи ќе одговара за смртта на три лица

Фудбалерот на италијанскиот прволигаш Наполи и на аргентинската репрезентација Хуго Кампанаро ќе биде суден за сообраќајната несреќа што ја предизвика во која загинаа три лица Во несреќата загинаа полицајка и затворски чувар во другото возило, како и совозачот на Кампанаро. Фудбалерот помина со полесни повреди. Обвинението го товари за убиство од небрежност. Кампанаро е на подготовки со аргентинската репрезентација, а кауцијата за него е одредена на 500 илјади долари..
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кампанаро од Наполи ќе одговара за смртта на три лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: