Каменос танцува на бузуки откако му се распадна пратеничката група (видео)


Каменос беше снимен и објавен на социјалните мрежи како танцува на музика од бузуки во ноќен клуб. Танцувањето на музиката од познатиот грчки инструмент е ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот владин коалиционен партнер Панос Каменос, иако силно се противеше на Преспанскиот договор и излезе од грчката влада поради тоа, беше снимен и ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за одбрана, со бузики ја „смирувал“ тагата по гласањето во парламентот за ратификување на Протоколот за прием во Македонија во НАТО, на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со синоќешната ратификација на Протоколот за членството на Македонија во НАТО грчката страна ја исполни и втората своја обврска согласно Договорот од Преспа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Грчкиот парламент го ратификуваше Протоколот за влез на Македонија во НАТО. Со 153 гласа „за“, 140 „против“ и еден воздржан, грчкиот парламентот на Грција по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во грчкиот парламент почна гласањето за ратификација на протоколот за членство во НАТО. Сите 300 пратеници одделно треба да се произнесат и да гласаат со „да“, ...
| | веќе видена | слични

Со прозивање, сите 300 пратеници кажуваа дали гласаат „да", „не" или „воздржано" за нацрт-законот на Министерството за надворешни работи на Грција ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 156 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каменос танцува на бузуки откако му се распадна пратеничката група (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: