Каматите течат, парите од еврообврзницата си стојат

Министерот за финансии Драган Тевдовски вели дека успешно менаџира со јавниот долг, парите од обврзницата се трошат согласно законот, а задолжувањата се со ...
| | веќе видена | слични

Пуштена е во функција електронска платформа, privatizacija.finance.gov.mk преку која граѓаните и фирмите можат да се информираат до каде е нивниот предмет за ...
| | веќе видена | слични

Посилен притисок врз министрите за да ги трошат парите за капитални инвестиции. Министерот за финансии бара да се реализираат проектите кои се предвидени со ...
| | веќе видена | слични

Статусот на предметите за приватизација на градежно земјиште може да се провери и електронски преку посебна платформа на којатреба да се внесе а рхивски број ...
| | веќе видена | слични

И покрај слабата реализација на капиталните проекти од 6,2 отсто во првиот квартал на годинава, министерот Тевдовски очекува нивен раст во следните кавртали и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граѓаните и фирмите од денеска на порталот ќе можат да се информираат до каде е нивниот предмет за приватизација во Управата за имотно правни работи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Има подобрување во реализацијата на капиталните инвестиции, ги следиме приходната и расходната страна на Буџетот и кога ќе утврдиме дека е потребно да се ...
| | веќе видена | слични

Тоа може да се направи со внесување архивски број на предметот, времето на поднесување и катастарската парцела и општината. Ако подносителот нема податоци за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Тамара Тодевска во своето гостување, вечерва на 1ТВ на новинарско прашање дали парите за Евровизија требало да пренеменат за амбулантни возила даде одговор кој ...
сите 53 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каматите течат, парите од еврообврзницата си стојат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: