Намалете го високиот крвен притисок со само едно лажиче од ОВАА НАМИРНИЦА

Доколку ве мачи крвниот притисок, дефинитивно мора да ги промените навиките во исхраната и пред се да го намалите внесувањето на сол и маснотии и да го ...
| | веќе видена | слични

Огромен број луѓе во светот страдаат од покачен крвен притисок, кој според податоците на Светската Здравствена Организација (СЗО) е една од најчестите причини ...
| | веќе видена | слични

Натриумот е вообичаен елемент во природата често се наоѓа во храната и водата за пиење. Човечкото тело има голема потреба за натриум за да обезбеди нормална ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намалете го високиот крвен притисок со само едно лажиче од ОВАА НАМИРНИЦА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: