Законот за новото обвинителство и ветингот во МВР на владина седница


2 копии

Скопје, 23. јули 2019 (ИНПРЕС) – Владата ќе биде разгледана Информација за почнување постапка за воспоставување на јавно приватно партнерство за реконструкција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Како што претходно најави премиерот, Зоран Заев, новиот предлог Закон за јавно обвинителство предвидува интегрирање на СЈО во Обвинителството за организиран ...
| | веќе видена | слични

Зијадин Села од Алијансата за Албанците, има забелешки за владиниот предлог, освен Русковска, Села вели дека ќе се обидат да интервенираат амандмански во ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ќе ја одржи својата редовна 146-та седница, на која на предлог на Министерството за правда ќе биде разгледан Предлог-законот за јавното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова доаѓа откако адвокатите на обвинитите Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ на денешното рочиште побараа изземање на обвинителката Фетаи затоа што е скарана со ...
сите 784 | | | веќе видена

Случајот „Рекет" ја разоткри најголемата криминална мрежа во Македонија, каде што се вмешани врвот на Владата, пратеници, министри, обвинители, исто така и ...
сите 450 | | | веќе видена

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 258 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 117 | | | веќе видена

Досега има само еден пријавен случај со отстрелана дива свиња откако пред две недели Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе решение ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за новото обвинителство и ветингот во МВР на владина седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: