Калеска-Ванчева: Сите пратеници да покажат одговорност и да го поддржат новото законско решение за ЈО


Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
| | веќе видена | слични

Октомври идната година е добар датум за предвремени избори. Премиерот Заев не го обесхрабруваат пораките на опозицијата која својата поддршка за Законот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев денеска во Куманово изјави дека ако опозицијата сака предвремени избори, тие можат да бидат одржани во октомври 2020 година. Премиерот ...
| | веќе видена | слични

Најрано во април, најдоцна во октомври – предвремени избори на неколку мсесеци пред редовни ќе има. Опозицијата инстистира на април, премиерот лицитира со ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Терминот за предвремени избори во октомври 2020 година што денеска на опозицијата и го понуди премиерот Зоран Заев, за ВМРО-ДПМНЕ е разумна основа за разговори ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на премиерот Зза евентуални предвремени избори во октомври 2020 за опозициската ВМРО-ДПМНЕ е разумна основа за преговори на оваа тема. Партискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 283 | | | веќе видена

Собранието а потоа и Советот на јавни обвинители експресно и едногласно како и што ја избраа така ја лишија од функцијата специјален јавен обвинител. Катица ...
сите 520 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 268 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 331 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калеска-Ванчева: Сите пратеници да покажат одговорност и да го поддржат новото законско решение за ЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: